Kawa stała się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Można powiedzieć, że towarzyszy praktycznie wszystkim i praktycznie wszędzie. Nie ważne czy wybierasz małą czarną, cappuccino, cafe frappe z podwójnymi lodami czy americano – to przecież kawa! Nie ważne czy pijesz ją w samotności, z przyjacielem czy paczką znajomych – to przecież kawa! Różnorodność mieszanek kawowych to jedno. Natomiast różnorodność rodzajów kaw, jakie można z nich przyrządzić to drugie. Wszystko zależy oczywiście od preferencji smakosza. Ale czy tylko?

Rodzaj pitej kawy związany jest z regionem zamieszkania

Niewątpliwie ma to ogromne znaczenie. Inne przyzwyczajenia kawowe mają Włosi, inne Polacy, a jeszcze inni Irlandczycy czy Francuzi. Być może nie zawsze są one zgodne z prawdą i cześć z nich w obecnych czasach to już tylko mity. Jednakże espresso to chyba najpopularniejszy rodzaj włoskiej kawy – intensywny napar serwowany w niewielkiej filiżance, przygotowywany w ekspresie ciśnieniowym z ziaren mielonych tuż przed zaparzeniem. Polacy natomiast chętniej niż np. Włosi wybierają kawy z dodatkiem mleka – cappuccino czy cafe latte. Przygotowywane na bazie wyśmienitego espresso i zalewane ciepłym, spienionym mlekiem, tak, by powstała puszysta pianka.

Kawa po szwedzku

To rodzaj kawy jest mało popularny i raczej niespotykany w restauracjach. Tymczasem Szwecja, podobnie jak cała Skandynawia, to prawdziwe królestwo kawy. Pije się jej tam najwięcej na świecie! Tak duże spożycie jest w dużej mierze uzasadnione położeniem geograficznym – przez znaczną część roku jest tam ciemno i szaro. Kawa po szwedzku to kawa………z surowym jajkiem! Aby ją przyrządzić należy w małym garnku zagotować szklankę wody. W tym czasie do kubeczka wbijamy jajko ze skorupką i mieszamy je z 2 łyżkami świeżo zmielonej kawy (np. od Cafe Silesia). Kiedy woda w garnku zacznie się gotować dodajemy do niej dobrze wymieszane jajko z kawą i gotujemy jeszcze przez 5 min., a potem dolewamy kolejną szklankę wody i gotujemy 3 min. Całość przecedzamy przez sitko. Do smaku można dodać mleko lub cukier. I gotowe!

Wejdź na stronę sklepu https://www.cafesilesia.pl i sprwdź ofertę dosępnych kaw i ekspresów do kawy