Kiedy zaczniemy analizować skład naszych kosmetyczek czy zajrzymy na półkę z preparatami do pielęgnacji często okazuje się, że roi się w nich od kosmetyków różnych firm. Co za tym idzie, często inny jest ich skład i oczywiście działanie. Tymczasem okazuje się, że produkty wchodzące w skład jednej linii kosmetyków to obecnie standardowa oferta firm kosmetycznych. Zestawy kosmetyczne oferowane są przez coraz więcej drogerii, tak jak robi to Drogeria Lila Róż. I podczas, gdy jedni twierdza, że jest to wyłącznie chwyt marketingowy, inni stoją na stanowisku, że służy to optymalnej pielęgnacji naszej skóry. Sprawdźmy!

W grupie siła!

Wiadomym jest, że każda cera ma swoje potrzeby. Rekomendowana przez specjalistów kompleksowa pielęgnacja polega właśnie na stosowaniu serii kosmetycznych w ramach jednej marki. Jest ona bowiem opracowana w taki sposób, że zapewnia skoncentrowane działanie odpowiednio dobranych składników aktywnych. Dzięki temu zwiększa się skuteczność kuracji, gdyż preparaty wzajemnie się uzupełniają.

 

Bezpieczeństwo

Stosowanie kosmetyków z jednej serii zwiększa bezpieczeństwo. W ten sposób ograniczamy  ryzyko podrażnienia skóry. Dlaczego? Producenci kosmetyków wykorzystują bowiem taką samą ilość składników aktywnych w ramach serii, tak komponując skład pojedynczych produktów, aby ich działanie nie uczulało, zwłaszcza osób ze skórą skłonną do alergii. Stosowanie preparatów różnych marek wiąże się zatem z zawartością różnorodnych składników, co zwiększa możliwość wystąpienia szkodliwych reakcji.

 

Komfort

Gotowe zestawy kosmetyków to nieoceniona wygoda. Mamy bowiem pewność, że zapewniamy optymalną pielęgnację naszej skórze w kilku krokach. Oczyszczamy, tonizujemy,  nawilżamy i odżywiamy skórę, gdyż preparaty o takim działaniu zawarte są zwykle w zestawach. Krem, peeling, mleczko, tonik, emulsja i maski z jednej serii znacząco wpływają na komfort podczas codziennej pielęgnacji.