Czyż nie byłoby cudownie posiadać takie zasłony, które są nie tylko eleganckie, ale też niezwykle praktyczne? Które sprawią, że pierwsze promienie porannego słońca nie będą w stanie dotrzeć do naszej sypialni i przerwać nam spokojnego snu? Które spowodują, że zaoszczędzimy na ogrzewaniu? Które pozwolą nam oglądać ulubiony program w telewizji nawet w najbardziej słoneczne południe? Wreszcie takie, które doskonale wkomponują się w styl aranżacyjny, podkreślając jego wyjątkowość? Brzmi jak marzenie? Otóż nie! Wszystko to można osiągnąć korzystając z oferty firany.com.pl i wybierając zasłony termoizolacyjne.

Zasłony termoizolacyjne – zalety

Nie bez przyczyny zasłony termoizolacyjne , zwane również blackout lub zaciemniającymi, są chętnie wybierane przez klientów. Mają bowiem szereg zalet. Przede wszystkim powodują całkowite zaciemnienie, co oznacza, że nie wpuszczają światła dziennego do wnętrza mieszkania. Są zatem doskonałe dla osób, które lubią długo spać i dla tych, które preferują drzemki podczas dnia. Z kolei nocą gwarantują prywatność w domu, gdyż nawet przy zapalonym świetle nikt z zewnątrz nas nie zobaczy. Dzięki swoim właściwościom zasłony termoizolacyjne sprawiają, że latem nasze mieszkanie nie nagrzewa się od promieni słonecznych, a zima ciepło z mieszkania nie wydostaje się na zewnątrz. Tkanina, której można użyć do uszycia zasłon zaciemniających, posiada również pewne właściwości akustyczne dzięki swojej gramaturze i strukturze. Kolejnym atutem jest szeroka paleta barw oraz kilka ciekawych struktur, w jakich występują zasłony termoizolacyjne. Ponadto są one bardzo eleganckie i podkreślają unikalność wnętrz. Nic więc dziwnego, że sprawdzą się zarówno w domach prywatnych, jak i w przestrzeniach użyteczności publicznej, takich jak hotele czy sale konferencyjne.

 

Zasłony termoizolacyjne– wady

Wśród tak licznych zalet, trudno jest znaleźć wady zasłon termoizolacyjnych. Jako jedyną można chyba wskazać ich wagę. Niezaprzeczalnie bowiem są one ciężkie i masywne. Wymagają zatem solidnych karniszy i mocnego upięcia. Słabej jakości żabki mogą okazać się tutaj niewystarczające.