Kask motocyklowy to nie tylko element zapewniający bezpieczeństwo kierowcy, to może być również sposób na wyrażenie siebie przez jego posiadacza. Bardzo często spotyka się kaski ozdobione spersonalizowanymi obrazami, grafikami czy tekstami, które znaczą wiele dla kierowcy. Dlatego warto zadbać o to, żeby kask był w jak najlepszym stanie. To nie tylko kwestia jego wyglądu i higieny (a ta jest bardzo ważna!) ale również żywotności – regularnie konserwowany kask posłuży zdecydowanie dłużej.

Zadbaj o wnętrze

Chociaż większość motocyklistów skupia się na zewnętrznym doprowadzeniu kasku do świetnego wyglądu, niektórym zdarzy się zapomnieć o jego wnętrzu. Jednak to właśnie w środku przebywa nasza głowa w czasie jazdy, więc również o jej komfort powinniśmy zadbać. Wyściółka wewnątrz kasku zaprojektowana jest tak, żeby odprowadzać wilgoć, więc z każdą kolejną jazdą pochłania jej coraz więcej. Niezbędne jest więc dla niej odświeżenie – jeżeli da się ją wyciągnąć, po prostu ją wypierz. Zadbaj również o wyczyszczenie blendy od wewnątrz, jeśli kask posiada pin lock używaj do jego czyszczenia tylko i wyłącznie wody, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Polerowanie

Do czyszczenia najlepiej użyć specjalnej pianki do kasków. Piankę na kask nanieś bawełnianą szmatką, to pozwoli ci uniknąć zarysowań na jego powierzchni. Blendę z zewnętrznej strony można również myć pianką lub specjalnie przeznaczonym do tego preparatem. Nie zaleca się używania płynu do szyb, ponieważ powodują utratę właściwości szybki i jej szybsze zużywanie się.

Sprawdź ofertę na: Kaski motocyklowe – motohangar.pl