Naklejki to jedna z form komunikacji z potencjalnym odbiorcą czy klientem. W ostatnim czasie druk naklejek przechodzi wiele przeobrażeń technologicznych usprawniających zarówno sam proces druku jaki i dalsze życie naklejki. Aby włączyć tę formę reklamy do swoich działań promocyjnych wystarczy złożyć zlecenie w jakiejkolwiek drukarni, może to być również drukarnia online. A w zależności od wielu składowych druku, najczęściej stosowane techniki druku naklejek to:

Druk solwentowy naklejek

Druk naklejek solwentowy to jeden ze sposobów druku w ploterze atramentowym, gdzie farby na bazie wodnej zastąpiono pigmentowymi atramentami solwentowymi, czyli na bazie rozpuszczalników organicznych. Druk solwentowy stosuje się na wszelkich podłożach z zawartością PVC. W praktyce druk solwentowy wykorzystuje się do druku wszelkich wydruków wielkoformatowych stosowanych wszędzie tam, gdzie wymagana jest ich odporność na czynniki zewnętrzne w długim okresie czasu.

Technologia ta, przy druku małych i poręcznych naklejek pozwala na przycinanie ich już na maszynie drukującej, a poza tym można drukować je nawet w niewielkich ilościach.

Druk offsetowy naklejek

Druk offsetowy razem z drukiem offsetowym UV to technologie druku płaskiego. Druk płaski oznacza, że elementy drukujące oraz niedrukujące matrycy są na tej samej wysokości. Podłoże, np.; folia samoprzylepna pokrywana jest dowolną farbą drukarską, która zostaje następnie utrwalona. W tej technologii druku obraz może być utrwalony albo na zimno  albo na gorąco. W tym ostatnim przypadku utrwalanie pozwala na wchłonięcie się farby w warunkach wysokiej temperatury, natomiast na zimno farba zostaje utrwalona poprzez proces wsiąkania jej w podłoże i utlenianie powierzchniowe. 

Technologia druku offsetowego daje nieograniczone możliwości wykorzystania wszelkiego rodzaju materiału. Dlatego stosuje się go w zleceniach dla różnorodnych, pochodzących z niezliczonych branż wydruków. W przypadku druku offsetowego UV dodatkowo druk wzbogaca się lakierami, również wybiórczo. Stosuje się również termodruki lub tłoczenie zwykłe i trójwymiarowe. 

Druk offsetowy UV stosuje się powszechnie w produkcji opakowań czy naklejek. W tym przypadku najczęściej używa się folie. Popularne w ostatnich latach stały się folie elektrostatyczne, które w postaci dowolnej wielkości naklejek montuje się na każdej powierzchni metalowej bez użycia kleju i co więcej demontuje się je bez pozostawienia na powierzchni najmniejszego nawet śladu użytkowania. Naklejki elektrostatyczne to doskonały nośnik reklamy na powierzchniach autobusów, samochodów albo po prostu w domu, jako element zmieniający całkowicie wygląd lodówki czy zmywarki. 

Dzisiaj każdy może zlecić druk naklejek. W zależności od użytej technologii opłaca się to dopiero przy kilkuset sztukach lub nawet przy jednej. Wystarczy wysłać zleceniu do drukarni online i czekać na realizację.