Każdy właściciel domu prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z problemem wyboru bramy wjazdowej do posesji. Warto podjąć decyzję dostatecznie wcześniej, aby nie musieć jej podejmować na ostatnią chwilę. Jest to o tyle ważne, że zamontowaniem takiej bramy powinna zająć się profesjonalna firma, która w odpowiedni sposób postawi oraz zabezpieczy wybraną przez klienta konstrukcje. Ważną kwestią jest również wybór tworzywa, z którego taka brama będzie wykonana. Najpopularniejsze na rynku są bez wątpienia bramy wykonane ze stali; przykłady takich konstrukcji można znaleźć na www.euro-fences.pl .

Rodzaje bram wjazdowych

Najczęstszą klasyfikacją, z którą można się spotkać jest podział na bramy przesuwne oraz skrzydłowe. Przykłady takich konstrukcji można znaleźć w ofercie firmy Euro Fences . Pierwsze z nich są zdecydowanie bardziej nowocześniejsze oraz niezwykle wygodne w użyciu, między innymi dzięki zastosowaniu pilota do automatycznego otwierania bramy. Charakteryzują się wyższą ceną niż bramy skrzydłowe oraz w ich przypadku istnieje szansa, że zniszczeniu może ulec mechanizm nimi sterujący. Zdecydowanie rozwiązaniem bardziej klasycznym jest wybór bram skrzydłowych, które otwierają oraz zamykają się do środka posesji. W ich przypadku nie ma ryzyka, że zaprzestaną działania, dzięki temu, że nie posiadają wbudowanego mechanizmu odpowiadającego za otwieranie czy zamykanie.

Warunki, które powinny spełniać bramy wjazdowych

Bramy wjazdowe powinny spełniać dwa następujące warunki: pozwalać na swobodne manewrowanie pojazdem oraz być bezpieczne w użytkowaniu (w przypadku bram przesuwnych, aby nie zamknęły się np. podczas wyjeżdżania z posesji). Żeby zachować pełną swobodę w użytkowaniu, zaleca się, żeby szerokość bramy wjazdowej wynosiła co najmniej trzy metry.