Jednym z najlepszych przyjaciół damskiej torebki jest lakier do włosów. Jest to kosmetyk do stylizacji włosów, który mogą stosować zarówno panowie jak i panie. Lakier do włosów przeznaczony jest do stylizacji oraz pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Długość włosów również nie ma znaczenia – świetnie podkreśli oraz utrwali krótką jak i długą fryzurę. Na rynku możemy zaopatrzyć się w różnego rodzaju lakiery, posiadające wszelakie zastosowania oraz właściwości, odpowiednie dla każdego rodzaju włosów. Najlepszym wyborem będzie zakup lakieru znanej , cieszącej się dobrą opinią marki- dzięki temu unikniemy rozczarowania oraz będziemy zadowoleni z wysokiej jakości produktu.

Lakier do włosów może być zarówno Twoim sprzymierzeńcem jak i największym wrogiem. Zależy czy go stosujesz prawidłowo. Główną zasadą prawidłowego stosowania lakieru do włosów jest jednoczesne suszenie włosów oraz ich lakierowanie. Powietrze które wylatuje z suszarki do włosów sprawi, że lakier rozpyli się w takim samym kierunku co powietrze. Dzięki temu uzyskasz równy efekt na całej głowie, włosy będą o wiele gładsze oraz wyglądały naturalnie, unikniesz sklejonych włosów. Kolejnym bardzo dobrym sposobem na pięknie wylakierowane włosy jest rozpylenie lakieru na dłoni. Aby wygładzić gotową fryzurę, należy rozpylić trochę lakieru na ręce, a następnie wygładzić nią gotową fryzurę. Dzięki temu włosy będą gładkie, a pozbędziesz się odstających kosmyków włosów, które mogłyby zepsuć cały efekt. Aby na głowie nie powstał tzn. „hełm” należy tak rozpylać lakier nad głową, aby on sam mógł opaść. Ostatnią cenną radą jest polakierowanie włosów , a następnie dokładne rozczesanie kosmyków. Dzięki temu lakier zabezpieczy włosy przed nadmierną wilgocią.

Wybierz lakier dostosowany do Ciebie. W ofercie marek mamy do wyboru lakiery suche oraz mokre. Suchy lakier do włosów możemy kupić w sprayu, lecz jego należy stosować wyłącznie na suche włosy. Natomiast mokry lakier do włosów stosuje się na wilgotne włosy lub zupełnie mokre. Efekt mokrego lakieru jest znacznie mocniejszy.