Meksyk, czyli tajemniczy świat majów to kraj słynący z rajskich plaż, niesamowitych form przyrody, a także wielu wyjątkowych atrakcji. Każdego roku miliony turystów odwiedza ten kraj z przekonaniem, iż te wakacje będą należały do udanych i niezapomnianych. Warto zatem sprawdzić, dlaczego warto udać się do tego kraju.

Przebywając w takim miejscu jak Meksyk wczasy możemy spędzić na rajskich plażach pośród egzotycznej roślinności, gorącej muzyki i krystalicznie czystej wody. Możemy też postawić na zwiedzanie, wybierając się w podróż po pozostałościach cywilizacji Azteków, czy Majów. Kraj ten słynie z cudownej przyrody i niesamowitych widoków i z pewnością każdemu dostarczy wielu wrażeń i wyjątkowych przeżyć. Jeśli więc zamierzamy odwiedzić Meksyk, wczasy z pewnością zapadną nam na długo w pamięć.

Naszą przygodę warto rozpocząć od miasta Meksyk, które jest największą, zaraz po Tokio, aglomeracją świata. Słynie z wielu restauracji oraz barów, w których możemy raczyć się lokalną kuchnią i wyjątkowymi potrawami. Znajdziemy tu wiele interesujących obiektów do zwiedzania, takich jak Bazylika Nuestra Senora de Guadalupe, Katedra Metropolitana z 1573 roku, Zocalo (czyli Plaza Konstytucji stanowiąca serce miasta), czy też Ogrody Chapultepec (w tym najsłynniejszy Bosque de Chapultepec).

Ponadto warto odwiedzić Teotihuacan – miejsce nazywane Miastem Bogów, które według wierzeń zostało wzniesione przez mitycznych olbrzymów. Największą atrakcją miasta jest trzecia pod względem wielkości piramida na świecie – La Pyramide del Sol, a także Piramida Księżyca. Warto również odwiedzić w Teotihuacan Świątynię Quetzalcoatl, będącą sarkofagiem najsłynniejszego boga Meksykanów.

Najpopularniejszym kurortem wypoczynkowym Meksyku jest Acapulco, gdzie każdy turysta znajdzie wszelkie udogodnienia umożliwiające relaks i wypoczynek. Napotkamy tu piękne piaszczyste plaże, ciepłe wody oceanu, a także bogatą bazę hotelową, oferującą usługi na najwyższym poziomie. Dookoła znajdziemy wiele barów i restauracji, w których spróbujemy pysznej meksykańskiej kuchni. Nocą z kolei okolica tętni życiem i zachęca do zabawy.