Kiedy chcemy zaskoczyć odwiedzających nas gości i podać tort lub ciasto inne niż dotychczas, warto postawić na barwniki spożywcze. Dostępne w wielu rozmaitych kolorach, np. na www.sklep.savpol.pl pomogą w stworzeniu wypieków, które na długo pozostaną w pamięci naszych bliskich.

Co to są barwniki spożywcze?

Przede wszystkim to substancje w pełni bezpiecznie i jadalne! Można nimi barwić wszystko, co potrzebne do wypieku i dekoracji ciast – marcepan, lukier plastyczny, rożne masy i kremy.
Co ważne – nie zmieniają smaku wypieków, ich aromatu ani konsystencji! Dzięki barwnikom możliwe jest wykonywanie kolorowych figurek dekoracyjnych. Kolejnym atutem jest fakt, iż są niedrogie, a zarazem bardzo wydajne. Dlatego wybierając barwniki warto kupować te najlepszej jakości, oparte na naturalnych pigmentach i barwnikach, proponowane na przykład przez firmę Savpol.

Szeroka oferta

Barwniki występują w różnych kolorach – czarnym, białym, czerwonym, niebieskim, zielonym czy żółtym. Ponadto można je ze sobą mieszać, co pozwala na uzyskiwanie praktycznie wszystkich kolorów, w najróżniejszych odcieniach. Aby ułatwić ich używanie, barwniki dostępne są w formie żelu, proszku lub sprayu. Najbardziej wydajną formą i zarazem łatwą w użyciu jest proszek. Opakowanie 6g barwnika wystarczy do zabarwienia aż 30 do 50kg ciasta. Wszystko zależy od pożądanej intensywności koloru, jaką chcemy uzyskać. Jeśli natomiast chcemy namalować pędzelkiem jakiś kolorowy wzór, np. na torcie, to wystarczy odrobinę proszku wymieszać z odrobiną wody. Barwniki w sprayu doskonale nadają się do kolorowania śmietany oraz czekolady, a także do cieniowania tortów w stylu angielskim.