Jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu marki Ford? A może dopiero planujesz jego zakup? Ciekawi cię, które modele należą do najczęściej wybieranych i cieszą się niezawodnością wśród kierowców? Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że w ostatnich latach Ford sprzedaje około 6 milionów pojazdów rocznie, co daje mu piąte miejsce w rankingu najlepszych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Poznaj te najlepsze!

Top 5

Pierwsze miejsce zajmuje seria F – popularne w USA pick-upy, które produkowane są w kilku różnych rozmiarach – od najmniejszego F-150, po największego F-450. Oprócz Stanów Zjednoczonych, dostępne są również na rynku azjatyckim oraz – w niewielkiej ilości – europejskim. Na drugim miejscu uplasował się światowy hit Forda, czyli kompaktowy Focus. O jego sukcesie świadczy fakt, że sprzedawany jest na wszystkich rynkach (poza Afryką). Trzecie miejsce to kultowy Ford Fiesta, w niektórych krajach dostępny nawet w wersji sedan. Czwarte miejsce zdobył średniej wielkości SUV Escape, znany w Europie jako nowy Ford Kuga. Wreszcie pozycja numer pięć i Fusion, czyli amerykański odpowiednik Mondeo, który jednak nieco się od niego różni.

I jeszcze kilka Fordów

Jako, że różnica w ilości sprzedaży nie jest aż tak duża w porównaniu do top 5 modeli, warto wspomnieć o kolejnych pięciu Fordach. A zatem, szóste miejsce i kolejny SUV, tym razem Explorer, w Europie dostępny jedynie na rynku rosyjskim. Miejsce siódme zajmuje europejska Kuga, a ósme niezbyt popularny na naszym kontynecie, mały SUV EcoSport. Pozycja dziewiąta to Ford Edge, wprowadzony w zeszłym roku również na rynek polski. A na koniec, wielkie zaskoczenie, czyli wprowadzony do sprzedaży jedynie w Chinach Ford Esort, będący nieco zmodernizowaną wersją Focusa sedana.

Sprawdź ofertę na http://www.ursyncar.pl