Okazuje się, że wiele naszego czasu spędzamy w łóżku – według danych nawet jedna trzecią naszego życia. Oprócz tego, że w nim śpimy, to również odpoczywamy, czytamy czy też chorujemy. Bez wątpienia warto zatem dbać, by nasza pościel, na przykład ze sklepu Dekorativa, była czysta, higieniczna i przyjazna dla zdrowia. Należy więc zadać ważne pytanie –  jak prać pościel?

Jak prać pościel? – temperatura

Jak prać pościel? Ogólna zasada mówi, że pościel (a także ręczniki) należy prać w gorącej wodzie. Według zaleceń ekspertów temperatura powinna wynosić od 60 stopni C wzwyż. Tylko wówczas możemy być pewni, że skutecznie pozbędziemy się kurzu, zarazków, bakterii i roztoczy. Przed kupnem pościeli warto zatem sprawdzić metki, na których znajdziemy zalecenia producenta dotyczące prania. Jeśli wskazują one temperaturę poniżej 60 stopni C warto się zastanowić czy chcemy taki model. Obecnie większość pościeli jest kolorowa, ale ta dobrej jakości (jak od sklepu Dekorativa ) nie straci swojej jakości w wysokiej temperaturze. A jak prać pościel białą? Tutaj w większości przypadków możemy spokojnie nastawić temperaturę sięgająca nawet 95 stopni C. Jest to bardzo przydatne w przypadku osób cierpiących na alergię, a także gdy mówimy o pościeli do łóżeczka dziecięcego.

 

Jak prać pościel? – detergenty

Podczas gdy jedni zdecydowanie stawiają na tradycyjny proszek do prania, to inni preferują płyn do prania z dodatkiem płynu do płukania. Są również zwolennicy kapsułek piorących. Szukając odpowiedzi na pytanie jak prać pościel poza sugerowaną temperaturą istotną rolę odgrywają również odpowiednie detergenty. Kupując detergent warto zwrócić uwagę na jego skuteczność dopierania, zapach i ewentualne działanie drażniące. Zatem jak prać pościel? Tak, by była ona świeża, pachnąca, miękka, a przede wszystkie pozbawiona plam i zarazków.