Nieraz zdarza się tak, że osoby zadłużone muszą wziąć jeszcze jedną pożyczkę. Co jednak zrobić, gdy Biuro Informacji Kredytowej to uniemożliwia, ponieważ zalega się z poprzednimi spłatami? W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak pożyczka bez BIK – nie wymagająca zdolności kredytowej, a jedynie wypełnienia prostego formularza.

Oczywiście pożyczki bez BIK mogą być lepsze i gorsze – wszystko zależy od firmy, u której chcemy się zadłużyć. Najlepiej wybierać tylko takie, które zostały zweryfikowane np. przez rankingi internetowe, tj. które są uczciwe i zaproponują znośne warunki. „Znośne”, ponieważ na warunki rewelacyjne nie ma co liczyć – pożyczkodawca musi zabezpieczyć się przed klientem nieocenianym pod kątem wiarygodności. Z drugiej strony niektóre firmy sprawdzają BIG lub KRD, aby przynajmniej wstępnie oszacować ryzyko, jakie mogą ponieść.

Najnowsze pożyczki bez BIK bywają różne – jak wspomnieliśmy, wszystko zależy od konkretnej firmy pożyczkowej – ale przeciętną tego typu pożyczkę można opisać w sposób następujący:

– aby ją otrzymać, będziemy musieli czekać od piętnastu minut do godziny;

– czas spłaty wynosi średnio od jednego dnia do dwóch miesięcy;

– najmniejsza kwota, jaką musimy pożyczyć, żeby pożyczkę dostać, wynosi około pięćdziesięciu-stu złotych;

– największa kwota, jaką możemy pożyczyć, wynosi zazwyczaj około trzy-pięć tysięcy złotych;

– nie wymaga się od nas żadnych zaświadczeń;

– zazwyczaj istnieje możliwość wydłużenia terminu spłaty bez żadnych konsekwencji;

– jeżeli nie zaciągaliśmy jeszcze tego typu pożyczki, pierwszą otrzymamy bez żadnej prowizji.

Jak więc widać, jeżeli mamy złą historię zadłużenia, a potrzebujemy wsparcia finansowego, warto przejrzeć ranking pożyczek bez BIK, ponieważ to właśnie one mogą nam pomóc.

Więcej na stronie https://ocenbank.pl/pozyczki-bez-bik/