Coraz więcej polskich przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z pracy w chmurze. Rozwiązanie to jest szeroko wykorzystywane na zachodzie Europy, a o jego korzyściach wypowiadają się najwięksi giganci z branży IT. Warto zastanowić się, czy chmura sprawdzi się także w naszej firmie. Czy to bezpieczne rozwiązanie?

Czym są chmury i kto może nam je zaoferować?

Dawniej chmurami nazywano przestrzeń na serwerach zewnętrznych, które umożliwiały składowanie danych o określonej wielkości. Takie rozwiązanie pozwalało na przechowywanie wersji zapasowej zdjęć czy innych plików poza komputerem prywatnym. Zaletą takiego rozwiązania był fakt, że w przypadku awarii komputera wszystkie istotne elementy znajdowały się na zabezpieczonych serwerach, do których dostęp mieliśmy wyłącznie my. Dzięki temu możliwe było odzyskanie danych. Obecnie funkcja chmury to znacznie więcej – wyspecjalizowane firmy IT oferują nie tylko miejsce na serwerach, ale i korzystanie z umieszczonych na nich programów czy całego oprogramowania (bez konieczności wykupowania drogich umów licencyjnych dla firm) wraz z możliwością przechowywania olbrzymich ilości danych. Doprowadziło to do momentu, w którym prowadzenie firmy w chmurze stało się możliwe!
Wiele kontrowersji wzbudza zabezpieczenie danych przechowywanych w chmurze – jest to szczególnie ważne zagadnienie dla właścicieli firm. Osoby odpowiedzialne za wsparcie techniczne oraz zabezpieczenia przekonują jednak, że chmury obecnie to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na przechowywanie danych.

Miej dostęp do swoich danych gdziekolwiek jesteś!

Chmura pozwala na dostęp do wszelkich zgromadzonych danych bez względu na to, gdzie się znajdujemy. To wygodne rozwiązanie pozwala na swobodne podróżowanie i korzystanie z zasobów firmowych w każdym miejscu na Ziemi. To naprawdę wygodne!
Sprawdź jakie nowoczesne rozwiązania IT mogą zaoferować Twojemu biznesowi konsultanci technologiczni http://sidgroup.pl/