Nieważne jakie przedsiębiorstwo prowadzisz. Czy jest do szkoła, przedszkole, przychodnia zdrowia, zakład kosmetyczny czy kancelaria prawnicza. Prócz bieżącego sprzątania dywanów, podłóg, mebli i sanitariów, istotną wartość mają prace specjalistyczne, oferowane na przykład przez www.akademiaczystosci.com.pl. Oferta kierowana jest do branży usługowej oraz do firm produkcyjnych i magazynowych.

Alpinizm przemysłowy

To nic innego jak prace wysokościowe. Firmy zajmują się profesjonalnym myciem okien na wysokich piętrach, czyszczą elewacje zewnętrzne budynków, a na halach produkcyjnych wszelkie elementy podsufitowe. Z kolei w porze zimowej warto skorzystać z oferty odśnieżania dachów, gdyż zalegający śnieg jest źródłem ogromnego zagrożenia. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi (zwyżki lub myjki teleskopowe) firma gwarantuje czystość na miarę oczekiwań.

Doczyszczanie posadzek

Nawarstwione powłoki oraz zaschnięte tłuszcze, smary i oleje to problem wielu firm. Nie tylko szpecą wygląd, ale też stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników. Wiedza z zakresu materiałoznawstwa i typów posadzek pozwala na doczyszczenie podłóg z różnego rodzaju zabrudzeń.

Odgrzybianie

Akademia czystości stosuje podejście kompleksowe. Zaczyna od diagnozowania powodu powstania grzybów, aby dobrać odpowiednie środki i techniki. Jest to bardzo ważna kwestia dotycząca zdrowia osób przebywających w zagrzybionych pomieszczeniach.

Polimeryzacja

To chemiczne utwardzenie powłoki, która oprócz tego, że nabłyszcza, to jeszcze zabezpiecza powierzchnię. Poza walorami estetycznymi chroni przed wnikaniem brudu i przed zarysowaniami. Idealna w placówkach oświatowych lub w obiektach służby zdrowia.