O tym, że te magiczne szelki pochodziły z atelier najsłynniejszej i najważniejszej firmy produkującej szelki, informuje dziś firmowy sklep internetowy zwany od nazwiska założyciela: Albert Thurston. Męskie szelki zawdzięczają mu początek fenomenalnej kariery począwszy od lat dwudziestych XIX wieku. W naszym sklepie Modini oferujemy produkowaną w Polsce dość intrygującą wersję tych tradycyjnych dodatków do spodni w formie litery Y.
Same szelki do garnituru są wykonane z elastycznej taśmy – tkanej gumy galanteryjnej. Natomiast jeśli chodzi o sposób przymocowania ich do spodni łączą one przekornie nie tylko przód z tyłem spodni, ale też tradycję z nowoczesnością. Podczas, gdy dwa pasy szelek z przodu zakończone są bezpośrednio zgrabnymi nowoczesnymi metalowymi klamrami, z tyłu szelki przytrzymuje do spodni podwójne połączenie z eleganckiej czarnej skory z dwoma dodatkowymi klamrami.

To rozwiązanie tylnej części szelek jest nie tylko subtelnym nawiązaniem do tradycji, lecz również niezwykle praktycznym: w ten sposób szelki dużo lepiej trzymają się spodni! Przy czym oferujemy dwa różne modele: w jednym z nich od skrzyżowania przednich pasów wychodzi najpierw jeden pas gumy, a w drugim, nieco ciekawszym modelu samo skrzyżowanie pasów jest przymocowane do spodni za pomocą skórzanych połączeń i klamr.

Wyrafinowane? Wystarczająco, by chcieć pokazać szelki w całej okazałości, więc również z tyłu. Drogie mniej konwencjonalne Panie i świadomi swej wartości Panowie: zapraszamy do sklepu! W mgnieniu oka wyczarujemy magiczny zestaw, nie tylko na czas karnawału: czarne szelki drugiego typu, biała koszula oraz dodatki o metalicznym połysku, np. w niebieskim kolorze, zaczynając od lakierków, krawata i klap marynarki. Oklaski uznania zagwarantowane!