Biura tłumaczeń powstają obecnie w całej Polsce – zapotrzebowanie na ten rodzaj usług jest olbrzymi. Z czego to wynika? Jakie są najczęściej zlecane zadania dla tłumacza? Od czego zależy cena tłumaczonego tekstu?

Praca tłumacza – z jakimi zagadnieniami się styka?

Praca tłumacza to przede wszystkim tłumaczenia pisemne. Najczęściej do biur tłumaczeniowych zgłaszają się firmy czy instytucje, które potrzebują transkrypcji danego tekstu. Teksty są różnorodne: mogą być techniczne, administracyjne, dotyczyć umów zawieranych pomiędzy polskimi a zagranicznymi spółkami. Tłumaczenia pisemne wykonywane są zarówno z języka polskiego na język obcy, jak i z języka obcego na nasz rodzimy język.

Drugim rodzajem pracy, którą podejmuje się tłumacz, jest uczestnictwo w konferencjach czy eventach i tłumaczenie symultaniczne lub konsekutywne. Tłumacze „na żywo” są obecnie niezwykle pożądani.

Jak wyceniana jest praca tłumacza?

W przypadku tekstu pisanego wszystko zależy przede wszystkim od grupy językowej. Im język bardziej nietypowy, tym cena za tłumaczenie strony tekstu będzie wyższa. Inna ważna rzecz to to, w jakim czasie ma być wykonane takie tłumaczenie. Im krótszy czas realizacji zlecenia, tym wyższa cena.

Sprawdź kompleksową ofertę biura tłumaczeń Verbo na http://verbo.com.pl