Ekologia i wszystko co związane jest z dbałością o środowisko naturalne odgrywa coraz większą rolę w życiu wielu ludzi. Zasadą tą kierują się również podczas zakupów. Być w zgodzie z natura można podczas wybory środków piorących, odzieży, materiałów budowlanych czy żywności. Aspekt ten dotyczy również dywanów, gdyż można wybrać modele pochodzące z recyklingu, np. za pośrednictwem sklepu Carpet For You.

Na czym polega recykling?

Materiały mogą być wykorzystywane ponownie. W tym celu przechodzą skomplikowany proces obróbki, który przekształca je w sterylne włókna, dzięki czemu można ponownie je wykorzystać. Aby zwiększyć trwałość dywanu, w produkcji stosuje się mieszanki odzyskanych włókien naturalnych i syntetycznych. Nici w pierwszej kolejności poddawane są barwieniu, aby móc później przekazać je do zakładów tkackich. A tam wyplata się z nich nowe dywany.

Dywany jutowe

Juta to jeden z najpopularniejszych materiałów pozyskiwanych w recyklingu. Kojarzona z workami, sznurami i linami. Jest ona niezwykle wytrzymała, występuje w kolorze szarym lub złotym. Dywany wykonane z juty charakteryzują się dobrą izolacją termiczną, odpornością na przetarcia i szkodliwy wpływ promieni słonecznych. Włókna jutowe dobrze się barwi, zatem możliwe jest stworzenie niepowtarzalnych modeli dywanów. Cechują się one wyraźnym sznurkowym splotem, który dodatkowo wzmacnia konstrukcję produktu. Modele jutowe pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych i nowoczesnych. Doskonale komponują się ze ścianami w odcieniach bieli i szarości oraz ze skórzaną tapicerką czy masywnymi, drewnianymi meblami.

Wejdź na www.carpetforyou.pl i zapoznaj się z ofertą modnych dywanów.