Nawet posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w UK nie gwarantuje nam tego, że w przypadku wypadku zostanie szybko wypłacone odszkodowanie. Pracownicy ubezpieczyciela mają często za zadanie wskazania wszelkich aspektów, że takie odszkodowanie ci się nie należy. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Ważne są dokumenty

Pierwszym krokiem, aby móc ubiegać się o odszkodowanie, jest dostarczenie do biura ubezpieczyciela kopii raportu policyjnego lub też dokumentu poświadczającego przyjęcie do szpitala czy na izbę przyjęć. W przypadku wypadku w pracy wystarczy kopia z księgi wypadków – zakłady powinny prowadzić taką ewidencję. Jeśli posiadamy jakikolwiek z tych dokumentów możemy być pewni, że dostaniemy odszkodowanie. Problem pojawia się, kiedy niemożliwe jest ustalenie przebiegu wypadku czy też zidentyfikowanie jego sprawcy. Problem z uzyskaniem odszkodowania będą mieć także osoby pracujące nielegalnie za granicą.

Sąd – kiedy sprawa trafi na wokandę?

Kiedy sprawa o ubezpieczenie może trafić do sądu? Zazwyczaj ubezpieczyciel kieruje sprawę na te tory, kiedy uzna, że nie ma dostatecznej ilości dokumentów i dowodów. W takich przypadkach warto zastanowić się nad zatrudnieniem pełnomocnika z profesjonalnej firmy, który zna się na rzeczy i będzie reprezentował nas w sądzie.

Miałeś wypadek na terenie UK? Zajrzyj na stronkę http://www.wypadki.co.uk i walcz o swoje odszkodowanie