Dywan jest jednym z najpopularniejszych i chyba najstarszych znanych elementów dekoracyjnym w każdym domu. Znanym był bowiem już za czasów Imperium Osmańskiego, a wykorzystywany jest do dnia dzisiejszego. Modele najszlachetniejsze pochodzą z terenów dzisiejszego Iranu, Iraku, Palestyny czy Arabii Saudyjskiej. Dzięki tkaniu ręcznemu są niepowtarzalne, posiadają wysoką jakość oraz uznanie w oczach wielu osób. Podczas gdy większość osób wie, iż poszczególne modele mogą być wykonane w różnym kształcie, wielkości i kolorze, jak również mogą różnić się splotem, to mało kto wie, z jakich materiałów wytwarza się dostępne na www.carpetoutlet.pl kobierce.

Wełna

Modele wykonane z wełny odgrywają dużą rolę w przypadku zimnych pomieszczeń, o chłodnej stylistyce. Wełna jest bowiem świetnym izolatorem ciepła, chroni przed utratą temperatury. Ponadto materiał ten jest miły w dotyku. Wełniane dywany np. od Carpet Outlet doskonale sprawdzają się praktycznie w każdych wnętrzach, szczególnie tych nowoczesnych o minimalistycznym stylu. Dywan wykonany z wełny jest również niezwykle gęsty i cięższy od innych typów. Trzeba natomiast uważać na zabrudzenia, które są trudne do czyszczenia.

Bawełna

To materiał o pozytywnych właściwościach dla zdrowia. Dywany bawełniane są szczególnie polecane alergików i osób cierpiących na różnego rodzaju uczulenia. Idealnie też sprawdzają się w każdym domu, w którym zamieszkuje pies czy kot. Dywany bawełniane są łatwe w czyszczeniu i lżejsze niż wełniane odpowiedniki, a co za tym idzie dużo tańsze.

Materiał syntetyczny

Sztuczne zamienniki – poliester, polipropylen czy wiskoza są bardzo praktycznym i uniwersalnym dodatkiem w wielu domach. Nie są może tak miękkie w dotyku jak wełna, ale za to odporne na uszkodzenia mechaniczne. Łatwo też się czyszczą. Nie dosyć, że wyróżnia je wysoka wytrzymałość to ze względu na swoje sztuczne pochodzenia są antystatyczne i antyalergiczne.